HTC, M8 i en  Amiral gemisi geçen yıl One (M8)  olan HTC, Tayvand şirketi onun yerine, One M8s, Özellikleri hemen hemen aynı olan fakat işlemci olarak dahada farklı ve hesaplı bir model sunmaya hazırlanıyor.gsmarena_001

Tek farkı, chipset seçimi. Oysa One (M8) i  Qualcomm Snapdragon yonga 801 SoC idi,  yeni M8s ile onun yerine orta düzeyde bir Snapdragon yonga 615 düşünmektedir.

 64-bit 615 octa çekirdekli CPU 1.7 GHz saat hızına sahip olmasıyla övünüyor. Dört çekirdek korteks A53  ve dört çekirdek korteks A53  1 GHz saat hızı ile birlikte geliyor.

HTC bir M8s, söylentisiyle aslında bu kadar sızmış,One (M8i), için görünen o ki HTC “s” harfi ile ve “i”yoluna gitmeye karar verdi.

Bu bilgileri HTC’ın Benelüks kolu Avrupa’da, bu yüzden hepsi resmi değil. En azından üç piyasa (Belçika, Hollanda ve Lüksemburg) akıllı telefon üreticisi arasından, One (M8) yerine M8s sunmak istiyor. Bu durum diğer ülkelerde de uygulanması olasıdır.

HTC Benelüks directorü Mark Moons, SoC değişiklik için, gerekli şirket satışını devam ettirmek için bir (M8) ‘in donanımını değiştirdiklerini vurguladı. Snapdragon yonga 615 seti yeni bir parçadır ve 64-bittir.

Tam olarak çıkış zamanı bilinmiyor, ama biliyoruz ki, One M8s = €250 daha ucuz olacak. Bunun yanında yeni Bir M9= €749 AB’de, bu M8s ise €499 satacak .