iPhone 7 için söylentiler bazı makalelerde aslında hakkında konuşulmuş durumda. iPhone 6S tasarımı gösteriyorki iPhone 7 de buçizgide geliştirilecek ve en erken Mart 2016 olarak çıkış tarihi olabileceği tahmin ediliyor.

iPhone-7

Mart iPhone 7 çıkış tarihi?

Mart 2016 çıkış tarihi “şirket içinden kaynaklardan” alınan bilgidir. Tabii ki genel olarak bu yıl muhtemelen bize iPhone 6S ile geçecek, çünkü iPhone 7, gelecek yıla kadar satışı beklenmektedir.

Aynı makalede plastik ve metal gibi iki varyasyon olacağından söz ediliyorsasa gerçek varyasyonlar üç boyutta ve Ekim ayında geleceği belirtiyor. Bu yılki iPhone üç varyasyon olacağını bir söylenti olarak diğer kaynaklardan son zamanlarda duydum.

Tasarım açısından, web sitesi iPhone 7 de fiziksel bir home düğmesini daha yakışıklı ekranda dokunmatik kimlik parmak izi sensörü olacağı belirtiliyor.

İlgili makalenin sitesinde ayrıca kamera DSLR kadar iyi olacak ve bu optik görüntü sabitleme ile 16 megapiksel “ikilisi kamera” olacağı iddia ediliyor. Sitenin kaynaklar da ekran boyutu 5.3 inç olacağı ve Retina çözünürlüğe sahip.

iphone-7-real-concept-leaked

IPhone 7 tasarımı hakkında diğer söylentiler

İlginçtir, KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo ayrıca bu yılki iPhone tasarımı için bazı beklentileri verdi.

Analist ayrıca bu yılki iPhone iPhone 7 veya 6S için bazı tasarım ipuçları vermekte. Kuo Apple Apple Ürününde Sport için kullanılan alüminyumun aynı tip kullanacağını belirtiyor.

Kuo, iPhone hakkında önceden söylediklerini doğrultusunda altın rengi seçimi, olabileceğini düşünmektedir. Analist ayrıca Apple’ın mevcut alan gri seçenekle biraz karartmak ve altın biraz daha sarı renk olabileceğini tahmin etmektedir.

Dahası, iPhone Kuvvetli Dokunmatik ekran, olacağını söyledi.

Merekla I-Phone 7 için beklentilerimizi yükselterek ürünü bekliyoruz.

https://youtube.com/watch?v=szVnpYEYHPw